تفاهم نامه همکاری دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان منعقد شد

تفاهم نامه همکاری دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان منعقد شد

تفاهم نامه همکاری دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان منعقد شد

تفاهم نامه همکاری میان دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با هدف ارتقای تعامل دانشگاه و صنایع روز سه شنبه مورخ 23 آبان ماه 1402 منعقد گردید.

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، آئین امضای تفاهم نامه همکاری مابین دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان با هدف افزایش تعاملات دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه با صنایع و با حضور دکتر کامران قدس رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و یادگار احمدی لیوانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان و جمعی از مدیران و کارشناسان دو سازمان برگزار شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه، گفت: با توجه به صنعتی بودن استان سمنان از یک سو و پیشرو بودن این استان در علم و دانش از سوی دیگر، ما را ملزم به برقراری همکاری هایی از این دست می نماید.

وی با تاکید بر اهمیت وجود دانشکده داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیتی که در دانشگاه علوم پزشکی اسلتان سمنان برای تاسیس دانشکده داروسازی بوجود آمده است و تعداد زیاد شرکت‌های داروسازی که در این استان فعالیت دارند، با تعامل سازنده صنعت و دانشگاه خواهیم توانست علاوه بر پیشرفت تکنولوژی دارویی، به تربیت نیروهای انسانی کارآمد و متخصص در این زمینه و حل معضلات سلامت گام های مهمی برداریم.

دکتر کامران قدس نیز ضمن قدردانی از فرصت فراهم شده برای ایجاد این همکاری، گفت: به عنوان دانشگاه نسل سومی که در حال گذر به نسل چهارم هستیم دو وظیفه مهم تولید محصول و حل مسئله را بر عهده داریم و راهبرد ما در این خصوص، تعامل با صنایع و سازمان ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به ظرفیت بالای علمی موجود در دانشگاه، تصریح کرد: ما در دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه درصدد هستیم تا ظرفیت دانشگاه برای تولید و ارائه دانش و از ظرفیت های مالی صنایع برای حل چالش های موجود آن ها استفاده نماییم.

در ادامه دکتر مجید میرمحمدخانی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نیز ضمن ارائه خلاصه اقدامات صورت گرفته توسط دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه خاطر نشان کرد: در حال حاضر ما با تعدادی از شرکت‌های دارویی و سازمان‌ها از قبیل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان و سازمان تامین اجتماعی استان سمنان در حال همکاری مشترک می‌باشیم و با عنایت به انعقاد تفاهم نامه مذکور، امیدوار هستیم این تعاملات روند صعودی و کاربردی داشته باشد.

در پایان نیز تفاهم نامه آموزشی، پژوهشی و فناوری مابین دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان مورد امضاء قرار گرفت.

 

  • کد خبر : 47691
لینک کوتاه خبر :
کلمات کلیدی
مارال همتی
خبرنگار

مارال همتی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید *